През изминалата седмица в пленарна зала бяха гласувани на първо четене предложения за промени в данъчните закони. В тях, в последния момент, се появи текст, плод на необяснимата агресия на финансовия министър към ресторантьорите, в който всички фирми, опериращи в сектор туризъм, трябва задължително да работят с одобрен от НАП СУПТО-софтуер, пишат в своя позиция до медиите от бранша.
"Точно така! Това, което преди години след огромни скандали и вследствие на протести беше отстранено като ангажимент и тежест за целия бизнес в България, сега се опитва тихомълком да се приеме само за ресторантьорския бранш.
СЗБ и БАЗ остро осъждаме направените поправки и допълнения, касаещи нашия бранш. Сред тях са и вече широко коментираните идеи за неплащане на сметка при неиздаване на касов бон, данък върху бакшиша и изплащането на заплати на служителите само по банков път.
Аргументите срещу тях бяха изложени неведнъж и не само от наши представители, а и от безброй много икономически и финансови специалисти.
Въпреки всичко и след всички критики относно по-горните предложения, текстовете на Асен Василев, не бяха изтеглени - напротив - появи се още едно безумно предложение.
Използваме случая, за да напомним отново, че заведенията, членуващи в нашите организации, се обявяват и подкрепят всяко едно предложение, което би довело до цялостно изсветляване на бизнеса в България, както и до елиминиране на нелоялната конкуренция.
Както и преди сме казвали обаче всички нововъведения и промени, на първо място, трябва да бъдат коментирани с представителите на засегнатите сектори. Вярваме, че решения се намират с диалог, а не с агресивни промени в последния момент. Все пак вярваме, че разумът ще надделее", смятат от бранша.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Промишленото производство в Германия разочарова още преди войната в Иран
Държавата отново предлага на аукцион петгодишни облигации за 150 млн. евро
Петролът отново поскъпва, Ормузкият проток остава блокиран*
Иран намира мирните преговори за „неразумни“ след тежките удари на Израел в Ливан
Нов опит да бъде решена мистерията със самоличността на Сатоши Накамото
Най-богатите хора в света са забогатели с още 265 млрд. долара за ден
Рядко планетарно подреждане през април 2026 г. променя живота на 5 зодии
Синоптик съобщи какво време ни очаква на Великден и след празника
От здравеца до червеното яйце: "България сутрин" спази великденските традиции
Левски ще почете Боби Михайлов днес
Локо София реши за Доминик Янков
Бенато зарязва Берое?
Луис Енрике: Искаме да бием Ливърпул и на "Анфийлд"
Новата синя звезда: Челси помага на Левски за Око-Флекс
Назоваха звездно каре, което ще донесе огромна радост на ЦСКА
Вкусен козунак без много месене
3 зодии с голям късмет след 9 април 2026
5 постни рецепти за Разпети петък
Губана – италиански козунак с плънка
10 знака,че той само ви губи времето
7 сигнала, че трябва да приемаш повече витамин B7 (биотин)
76 души са загинали при трудови злополуки у нас през 2026 г.
ЕЦБ: Преходът от лева към еврото в България има ограничено въздействие върху цените
Камион блъсна и уби пешеходка в София
Във Варна приемат документи за подкрепа на двойка с репродуктивни проблеми
Част от абонатите в кк. „Чайка“ ще бъдат без вода днес
Слаби валежи от дъжд на някои места в страната днес
Животът на Луната: Какви предизвикателства крие за човешкото тяло?
Защо не виждаме космически боклук в снимките от „Артемида II“
Робот извърши първата в света напълно самостоятелна операция на катаракта
Руската орбитална станция ще функционира без човешко присъствие
Русия предлага разделяне на Луната на „суверенни територии“
Учени: Съзнанието е физическа част от Вселената