Най-новото попълнение в програмата на унгарския фестивал Sziget e американската рок група 30 Seconds to Mars.
Това се наложи след като един от основните хедлайнери на феста – Amy Winehouse, отложи своите участия за цялото лято в последния момент и организаторите се оказаха в нелеката ситуацията да търсят нов изпълнител в разгара на най-горещия парти сезон.
Изборът за банда, която да замести Amy Winehouse, се оказа повече от добър.
След невероятния успех, който 30 Seconds To Mars пожънаха на фестивала VOLT – по-малкият брат на Sziget, американците отново ще зарадват фестивалните фенове с разбиващи изпълнения.
Вдъхновени от страхотното си представяне на VOLT, 30 Seconds To Mars се отзоваха ентусиазирано на поканата. “За нас е чест и сме щастливи, че ще имаме възможността отново да се качим на тази сцена!”, коментира фронтменът на бандата Джаред Лето.
Американската рок група, създадена през 1998 г., се очакваше да пристигне и в България в края на юни, но поради независещи от тях причини концертът не се състоя.
Сега българските феновете на групата могат да ги видят и чуят на живо на 13 август, събота, на Main Rock Stage на Sziget в Будапеща.Джаред Лето (познат ни като актьор от “Боен клуб”, “Александър", "Цар на войната", "Реквием за една мечта") и неговата банда могат да се похвалят с три издадени албума - 30 Seconds to Mars (2002), A Beautiful Lie (2005) и This Is War (2009).
Бандата има повече от 3.5 милиона продадени албума в световен мащаб, а видеоклиповете й са гледани от над 100 милион потребители в YouTube.
Песента на 30 Seconds To Mars – From Yesterday, е първият американски музикален видео клип, сниман някога в Китай.
Освен групата, на Sziget 2011 ще свирят още: Chemical Brothers, The Prodigy, La Roux, Skunk Anansie, Hurts, Manic Street Preachers, Kaiser Chiefs, Kate Nash, Pulp, Deftones, Gotan Project, Empire of the sun, Dizzee Rascal, Interpol, Judas Priest, Motörhead, Горан Брегович и неговия „Оркестър за сватби и погребения” и много други.
На Sziget 2011 ще има и българско участие от страна на Gravity co.

Слабите отчети на технологичните компании в Китай подчертават затрудненията в сектора
Кадър на деня за 5 април
Как AI стартъпите се опитват да решат един от най-големите проблеми в търговията на дребно
Страните от ОПЕК+ договориха увеличение на добивите на петрол с 206 хил. барела на ден от май
Акция на седмицата: „Стара планина холд“ АД
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Скандално: Заведение не пуска клиенти в тоалетната, праща ги да ползват в съседен магазин
Четири китайски зодии оставят трудностите в миналото на 6 април
От HelpBook: Множество обяви за търговия с животни, нужен е контрол
"Лудогорец" победи ЦСКА 1948 с 3:0 и съкрати дистанцията до върха
"Селта" подчини "Валенсия" с обрат в голово шоу
Мачовете по телевизията днес, 6 април
Интригата в Шотландия се заплита все повече
Ключова фигура напуска Гражданите след края на сезона
Драма с дузпи прати Лийдс в топ 4 на ФА Къп след 39 години
Интер, Милан и Ювентус играят в Астралия през август
Дневен хороскоп за 6 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 6 – 12 април 2026
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Вучич обмисля модела Румен Радев, в открит съюз с играча на Кремъл Вулин
САЩ изчерпват запасите си от стелт ракети JASSM-ER
Как пандемията от COVID-19 се превърна във втори провал за Ерик Клептън и вероятно последен
Плугчиева: Споразумението с Украйна е подписано без да бъде съгласувано с президента
Чаша-две вино дневно може да забави стареенето при мъжете – но не и при жените
Напрежението между САЩ и Европа поставя под въпрос бъдещето на НАТО
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация