Абонатите на Българската телекомуникационна компания (БТК) няма да плащат цена за минута на градските разговори в часовете между 21.00 ч и 7.00 ч (off peak), както и в същия часови пояс в събота и неделя и на официалните празници на България. Това обявиха от телекома на проведена днес пресконференция, на която бяха разяснени промените в тарифите на компанията, одобрени от Комисията за регулиране на съобщенията (КРС).
От БТК обясниха, че измененията се налагат заради процеса на ребалансиране на цените, който компанията е задължена да изпълнява във връзка с приетите ангажименти по присъединяването на България към Европейския съюз. Ето защо от 1 април 2005 г. БТК започва да отчита телефонните разговори на своите абонати в секунди. Цената за минута градски разговор ще бъде стотинка и половина в часовете от 7.00 ч. сутринта до 21.00 ч вечерта (peak).
Въвежда се и единна първоначална цена за осъществяване на разговор по фиксираната мрежа. Стойността й е в размер на 11 стотинки и ще се тарифира само при селищни и междуселищни обаждания, но не и за международни. Тя ще е еднократна и независима от продължителността на проведения разговор. Първоначалната цена ще се отчита за всеки разговор и в двете часови зони (peak & off peak). Абонатите не заплащат нищо ако набраната линия е заета или дава свободно.
Селищните и междуселищните разговори ще се тарифират с точност до секунда, а международните ще отчитат секунди след първата половин минута. Абонатите на фиксираната мрежа ще получават безплатна детайлизирана справка за времето, дестинацията и продължителността на проведените разговори. Селищните разговорите по уличните жетонни апарати на БТК ще продължат да се таксуват в импулси при цена от 13 стотинки за импулс, в който е включен ДДС.
До края на 2005г. възможност за тарифиране на разговорите по продължителност в секунди ще имат 80% от общия дял на абонатите на БТК, като в момента те са 66%. Това са цифрови и аналогови абонати с Компютъризирана система за таксуване (КСТ). Таксуването в импулси ще остане валидно само за аналоговите постове, за които няма техническа възможност за отчитане на разговорите в секунди.
Създадени са две нови международни зони и са променени страните в някои от международните зони в съответствие с разходите по тяхното предоставяне.
За 30 стотинки на минута ще могат да се провеждат разговори със страните от Зона І - Гърция, Великобритания, Чехия, Русия, Испания, Германия, САЩ, Канада, Швеция, Португалия, Израел и др. Към тези страни е най-значителната част от общия брой обаждания от България.
За 36 стотинки на минута ще могат да се провеждат разговори със страните от Зона ІІ - Кипър, Ирландия, Норвегия, Китай, Южна Африка, Украйна, Турция, Македония, Румъния, Франция, Молдова и др.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
През юли посещенията на чужденци у нас намаляват за втори пореден месец
Фондовете за биткойни и злато са привлекли рекордните 7 млрд. долара само за дни
Румен Радев: Бюджет 2027 ще бъде приет навреме
ОПЕК+ губи влиянието си върху петролния пазар, докато това на Китай се засилва
Путин предприема стъпки за ескалация на войната в Украйна
Земеделският министър: Овладяването на цените тръгва от доставката и минава през регулирането
Цанко Цанков преплува Ламанша: Стотици ужилвания от медузи при почти нулева видимост
Новите правила за кредитите предпазват потребителите от дългова спирала
Две антидрон системи са крайно недостатъчни, утре може да падне върху блок, алармира полк. Миланов
Времето се обръща през септември: Август си отива с валежи и температури до 37 градуса
Посещението на шефа на ЦРУ в Москва не е случайно - да очакваме ли край на войната в Украйна
"Аполония" в Созопол започва с "Кръстопът на култури" и Нина Николина
Ето кои съперници може да изтегли Левски в Лига Европа
Левски отпадна от АЕК, Лука Йович с обещание за Шампионската лига
Левски отказва Лукас Риан, набеляза защитник от Франция
Мачовете по телевизията днес, 27 август
Феновете на АЕК след 4:0 над Левски: Трябваше да е 7:0
Георги Йомов се завръща: 4-годишното му наказание изтече
Бразилска шоколадова торта
Пълнолуние и лунно затъмнение в Риби на 28 август: Правим място за новото
Модният арсенал за него – защо качествените мъжки кецове са инвестиция в добрия вкус?
7 навика ви издават, че живеете в самота
Маникюри за късмет и пари през септември (+Снимки)
Умни решения за съхранение във всяка стая
Нов диоден лазер и роботизирана ръка за кохлеарни импланти заработиха в ИСУЛ
Ползи от прополиса за организма
Грижи за пъпа при новороденото
Ангел Кунчев напусна поста главен държавен здравен инспектор заради несъгласие с реформата в РЗИ
Благоприятни ефекти от балнеолечението върху хроничните заболявания
Засяга ли съня консумацията на алкохол?
Полицията във Варна с акция срещу гонките и дрифтовете по пътищата
Благотворителна изложба с вход свободен подкрепя деца с аутизъм от Варна
Спасител: Морето не се оправя, когато си тръгнем, теченията остават
Радев: Вече няма недосегаеми
КФН: Ефективното прилагане на "Бонус-малус" се очаква след около шест месеца
Във Варна задържаха близо 5500 контрабандни и „маркови“ стоки в контейнер от Китай