...Мисля си днес за загиналите и намерени тази сутрин миньори. И наистина ми е някак тежко, и скръбно, като се сетя за тях... Мисля си, дори и това да звучи наивно на някои, че хората не бива да слизат под земята - а трябва всеки да може да диша свободно, на чист въздух, сред цветя и дървета, и небе... И щях да се чувствам по-добре, ако знаех, че не съществува професия "миньор". Та в нея е заложен капан, заложена е болка и смърт... И не само в нея, уви. На този свят има хора с много тежка участ и с много болезнена смърт... Тела на парчета... Кошмар. Толкова жестоко!... Поне за мен звучи така, и едва ли само за мен... Сещам се и за катастрофите, които станаха наскоро - край Москва, в Испания, а дори и днес, в България..............
...Това е животът ни - днес сме тук, а утре.... Кой знае какво ще поднесе следващия миг?! Но в природата ни е сякаш да забравяме, и все си правим планове, и се тревожим толкова често за дреболии, незначителни... Трябва да си припомняме!!! Жизненоважно е! Че утре може да не сме тук, че всичко, което имаме е "тук и сега", наистина, и най-добре ще е просто да се научим да дишаме, осъзнавайки че сме живи (и често пъти - здрави) и да се усмихваме един на друг, както и на Живота по-често. Защото какво друго ни остава? Другото е прах на вятъра... За другото после бихме съжалявали, с чувството, че сме пропилели живота и възможностите си, а с гореописаното поведение мисля, че бихме си отишли далеч по-спокойно от този свят.......
....Този свят! С така сурови правила. Човек се ражда и изгражда толкова трудно и бавно, а можем да умрем толкова бързо и лесно.... Искрено се надявам, че има някъде и друг свят, в който правилата са различни, и който осмисля тези тук... Иначе..... смисълът се изгубва......
Мисля си - мир на душите на мъртвите! И душевни сили за живите - на близките на загиналите обикновено им е доста по-тежко, оставайки да скърбят тук..... Мир и за тях! Дано намерят такъв в себе си, след случилото се с техните синове/съпрузи/бащи....
P.S. Няма по-големи теми от тези за Живота и Смъртта, когато става дума за човешкото битие! Всяка друга тема отстъпва пред тези и остава на втори план, колкото и да е значима и велика иначе. Тези двете ни определят, те ни ограничават и рамкират. Ние сме Живот и Смърт в едно цяло, от самото ни раждане.... Така е заложено, сигурно трябва да бъде.... За да се осъзнаем като човешки същества.... Крайни и безкрайни. Само дето единствено крайността е очевидна..........
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Модернизират жп терминалите във Варна и Бургас с европейски средства
ЕК спестява на фирмите 8 млрд. евро годишно с опростяване на данъчните правила
Ченг от JPMorgan: Доверието в капиталовите разходи за AI още може да расте през 2027 г.
Здравното министерство ще проверява процедурата за проектиране на детската болница
Кабинетът ускорява финансирането по линия на инструмента SAFE
SOFIX отчете ръст от 0,23% до 1261 пункта
Данък за второ жилище: Справедливост или удар по средната класа?
Затварят улици в София заради честване на Деня на независимостта на САЩ
Бойци от 12 държави излизат на ринга за SENSHI 32 на 11 юли
Футболният свят потъна в скръб след смъртта на децата от школата на "Славия" в катастрофа
9-годишни деца от "Славия" са загиналите на АМ "Тракия", отивали са на футболен турнир
Първият анголец в Левски: Можем да постигнем високите цели на клуба
Лео Меси празнува рожден ден като №1 в историята на световните първенства
Официално: Ботев Пловдив привлече Георги Миланов
Две деца от Славия са загинали на "Тракия", отивали на турнир
Лийдс подсили отбора на Илия Груев с бивша звезда на Ливърпул
ЦСКА го изгони, а той подписа с гранд в Турция
Дневен хороскоп за 25 юни, четвъртък
3 лесни противовъзпалителни рецепти за вечеря
5 елемента на луксозната баня
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Летен коктейл с джин и сода
Изберете раковина и вижте какво ви очаква през юли
Задържаха двама дилъри на фентанил във Варна
Дете падна в шахта в София
Златото падна под 4000 долара за тройунция за първи път от ноември
Радев: Българската екзархия в Истанбул е ключова за съхраняването на националната идентичност
Нестеров стигна четвъртфинал в Пловдив
Палмите в центъра на Варна са сред най-студоустойчивите растения в света
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Титан и Плутон споделят една и съща мистериозна спектрална характеристика
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата