"Далеч съм от мисълта да поучавам ГЕРБ и техния лидер Бойко Борисов, но ако аз бях на тяхно място като парламентарна опозиция, бих внесла много вотове на недоверие по конкретни политики, а не един общ, който да обезсмисли дебата за половин година". Това заяви днес пред БНР лидерът на "Движение България на гражданите" Меглена Кунева.
Според нея най-добрият повод в момента е усвояването на средствата по европейските фондове - гордостта на ГЕРБ, което те считаха за тяхно предимство по време на управлението им.
Необходимо е в Народно събрание да има дебат какво се случва с европейското финансиране, какви са тези писма от Европейската комисия, които първо не бяха показани, после бяха, ще успее ли България да договори изгодни условия за следващия финансов период и при какви програми, посочи още Кунева.
Друга тема за вот на недоверие трябва да бъде правосъдието и вътрешният ред, въпреки особеното отношение на ГЕРБ в сектора, каза Кунева.
"Настоящият вътрешен министър Цветлин Йовчев беше съветник на Борисов в предходния кабинет, но в политиката не може да има приятелства - трябва да се казва истината", категорична бе лидерът на "Движение България на гражданите".
Тя посочи като други важни теми за вот на недоверие и други политики, с които правителството на Пламен Орешарски не се справя - икономиката, администрацията, бюджета.
По думите й внасянето на вот на недоверие е много сериозна задача. "Вотът е много работа зад кадър, подготовка, не е представление, то ще покаже доколко силни са ГЕРБ като опозиция, защото нека припомним, че в последните месеци те отсъстваха от залата", каза Кунева и им пожела успех, защото, по думите й, за доброто на страната трябва силен опозиционен глас в Народното събрание.
На въпрос зависи ли Реформаторският блок от субсидията на "Движение България на гражданите", Меглена Кунева уточни, че в момента със средствата се покрива заема, обезпечен с лично имущество от членове на Националния съвет, който беше изтеглен, за да се обезпечат разходите по предизборната кампания. "Вие знаете колко скъпа е медийната кампания и колко струва ефирното време в телевизиите например, посочи Кунева.
Именно затова е ожесточеното купуване на медии в момента и старателното криене кой е собственик и какви олигархични интереси стоят зад дадена медия", допълни тя.

Какво предстои за рафинерията и мрежата от бензиностанции на "Лукойл" в Румъния?
Защо съкращенията, подхранвани от AI, ще имат обратен ефект?
Ердоган и Путин има на какво да научат Запада
IPhone Air - маркетингов хит, но провал в продажбите
Потребителите усещат затруднения на бензиностанциите, докато Русия стимулира бума на рафинирането на петрол
Кадър на деня за 15 ноември
Зимна депресия - симптоми и причини
Буря удари Южна Калифорния: Най-малко пет жертви и сериозни щети
Роби Уилямс - сред първите използващи инжекциите за отслабване, не вижда феновете си
Данъци и инфлация: Гърците трудно свързват двата края
Рейна блести, а САЩ смачка и Парагвай
Любимците на Хулио Веласкес в Левски
Картината на бъдещето в Лудогорец изобщо не е розова
Алкарас: Чувствам, че мога да направя всичко на корта
Цветомир Найденов се подигра на национал на България
Чужденци под прицел в Левски
Седмична таро прогноза за 17 – 23 ноември
Картофено пюре с черен трюфел
Нумерологична прогноза за 16 ноември
Таро карта за 16 ноември, неделя
Дневен хороскоп за 16 ноември, неделя
10 подправки, които да отглеждате във вода
Мачовете по ТВ днес (16 ноември)
Виц на деня - 16 ноември
Времето във Варна на 16 ноември 2025
"Войната" по пътищата е отнела живота на 478 души през 2024 г.
Честваме паметта на свети апостол и евангелист Матей
След пандемията: Стана лукс да имаш автомобил
Китай откри най-голямото находище на злато от 1949 г.
Телескопът James Webb изготви първия „метеорологичен доклад“ за екзопланета
Да „паднеш“ върху Слънцето: впечатляващият кадър на Андрю Маккарти
Уникална мозаечна игрална дъска на маите е открита в Гватемала
Кометата C/2025 K1 (ATLAS) се разпадна на три части след преминаване край Слънцето
Вселената става по-студена и „безжизнена“