IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Трима от ранените при катастрофата на "Тракия" остават в болница

Няма опасност от живота им, уточняват лекарите

Снимка: Архив Булфото

Снимка: Архив Булфото

Трима от транспортираните по спешност общо шестима граждани на Черна гора, пострадали при катастрофата тази сутрин на АМ "Тракия", са хоспитализирани в УМБАЛ "Свети Георги" без опасност за живота, съобщиха от лечебното заведение.

34-годишната Д. П. е приета в Клиниката по лицево-челюстна хирургия. Тя е получила травми в лицевата област, корема и краката, като има и разкъсно-контузна рана в лявото коляно, уточниха лекарите.

В Първа хирургия на Университетската болница са 36-годишният И. Д. и 34-годишната Д. С. Мъжът е с контузия на гръден кош и корем, разкъсно-контузни наранявания в лявата ръка. Жената също има травми в коремната област и рана вляво на гръдния кош.

Един от черногорските граждани, М. М. (на 40 г.), е отказал да бъде хоспитализиран. При него са установени травми в корема, гърдите и лявата ръка. С наранявания на същите места, но в по-лека, форма е Р. Х. (на 34 г.) Той и сънародникът му М. Р. (на 38 г.), който има контузия в бедрената кост, са изписани от болницата.

На всички пострадали при катастрофата са направени лабораторни, ехографски и рентгенови изследвания, както и консултации със специалисти по ортопедия и травматология, неврохирургия и лицево-челюстна хирургия, потвърдиха от УМБАЛ "Свети Георги".

Катастрофата стана малко преди 5,00 часа днес на 131-ви км на магистралата. Микробус, пътуващ от Турция за Черна гора, се е блъснал в мантинелата и после се обърнал.

В него са пътували общо 8 души. Установено е, че 26-годишният шофьр не е употребил алкохол.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Страната
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата