Арестуваха кмета на Садово30.06.2010 20:40
От сутринта сградата на общинската администрация е под полицейска блокада
|
|
![]() Снимка: БГНЕС |
Белезници щракнаха на ръцете на кмета на пловдивската община Садово Марин Йосифов.
В късния следобед той беше отведен в полицията за разпит.
Задържани са и главният юрист на общината Светлана Атанасова и още двама души.
Съгражданите на управляващите ги изпратиха с аплодисменти.
От сутринта сградата на администрацията в Садово е под полицейска блокада.
Служители на полицията, прокуратурата и ДАНС проведоха специализирана операция.
Проверяват се длъжностни злоупотреби, заяви окръжният прокурор Иван Даскалов.
Той съобщи, че все още няма повдигнати обвинения.
В кабинета на кмета са намерени белязани банкноти (около 30 000 лева) в купюри от 50 и 100 лева, съобщи общинският съветник от БСП Димитър Здравков.
Става въпрос за финансови злоупотреби и изнудване на бизнесмен, участвал в обществена поръчка за изграждане на канализация на четири села от община Садово.
Прокурор Даскалов уточни, че се проверява канализацията на село Кочево, която е на стойност 5 милиона лева.
Има съмнения и за отклоняване на крупни суми от сметката на фирма, която изгражда по държавна поръчка ново училище в града.
Проверяващите изнесоха от кметството десетки папки с документи, едва след като се запознаем с тях ще преценим дали ще бъде повдигнато обвинение, каза магистратът.
Управлението на Марин Йосифов е съпътствано от скандали.
Неотдавна той бе осъден условно на три години от Военния съд в Пловдив заради клевета над полицаи.
През 2008 година кметът е осъден за безстопанственост.
Коментари (38)
Напиши коментар | Скриване на коментаритеПък и беше "Юристконсулт":)))
По какви ли въпроси?:))))
Там си разиграваше коня на гърба на фирмите с различни видове рекет, както с предишния Директор, така и после с Камбурова , като такъв!
Обърнете внимание, с кои съдебни изпълнители работеше; М.Матеев, издиряван за доста злоупотреби с пари на фирми/Синдици де/:)))
Рекорд на всички времена за България.
Ко да прайш бате кручката трябва да е шарена....