Новини | Финанси | Спорт | Лайфстайл | Коли | Запознанства | Музика | Снимки | Туризъм | Каталог | Блог | Работа | Здраве | Тийн
Събота, 31 Юли 2010

София



Езерото „Ариана“ възкръсва до месец с лодки и водни колела

10.05.2006 13:29
През зимата "Ариана" ще бъде открита зимна пързалка; около него ще бъде изградена детска площадка, ще има и съоръжения за каране на ролери и скейбордове
Езерото „Ариана“ възкръсва до месец с лодки и водни колела

Лятото езерото "Ариана" ще привлича хората с водни колела и лодки. Снимка: Булфото

Кметът на София Бойко Борисов и управителят на "ПРОФУДС " ЕООД Пламен Иванов подписаха днес договор за възстановяване на езерото "Ариана".

Документът бе утвърден от областния управител Тодор Модев.

Езерото "Ариана" е публична държавна собственост и е прехвърлено с протокол за управление и съпътстващи дейности на Столична община за 5 години от областния управител.

Според договора фирма "ПРОФУДС" ЕООД ще ремонтира и реконструира езерото съобразно одобрени проекти и разрешение за строеж.

По предварителни изчисления инвестицията на фирмата в обекта ще бъде на стойност над 1 милион и половина лева, заяви Пламен Иванов.

Инвестиционният проект предвижда през лятото в езерото да има лодки и водни колела , а през зимата "Ариана" да бъде открита зимна пързалка. Около езерото ще бъде изградена детска площадка , ще има и съоръжения за каране на ролери и скейбордове.

Езерото ще бъде оградено от акустични панели. Ремонтът трябва да приключи до края на другия месец, добави Иванов.

Кметът пък се пошегува, че иска да повиши раждаемостта в града, като създаде повече приятни места за разходка на децата и за сключване на граждански бракове на открито.


Предишна статия
Следваща статия

Водещи новини от София

Блогове

Получете най-актуалните новини