Винаги се е изказвал остро срещу това музикално течение, според него чалгата у нас трябва да се изкорени.
Затова пък в „Животът на другите” той ще заживее с ромския оркестър „Плюс-минус”, опитвайки се да промени виждането си за тази музика, да я почувства и разбере, съобщи dnes.bg
Крайната задача на изпълнителя е да отиде на живо участие с оркестъра, където трябва да изпее няколко попфолк парчета.
Епизодът, който ще се излъчи на 17 декември, започва доста неприятно за Дичо.
Докато пътува към мястото на срещата с оркестъра, той катастрофира с такси, но за щастие остава невредим.
Оркестър „Плюс-минус” е един от най-предпочитаните по сватбите на известните у нас, любим е на всички попфолк звезди.
И шестимата музиканти от състава са изцяло отдадени на музиката.
В момента работят заедно с Тони Стораро, с когото свирят и пеят в култови попфолк заведения в София и в провинцията.
След като става ясно, че Дичо не се справя на никой от инструментите на момчетата, още първия ден от тяхното съвместно преживяване те решават да го вземат в Ловеч на участие. Но само като помощник-преносвач на техниката.
Заедно с Тони Стораро и фолкдивата Теодора, „Плюс-минус” трябва да забавляват посетителите на най-лъскавия чалга клуб в града. На път за Ловеч Дичо купува бутилка уиски за оркестъра и се напива, докато подканя бандата да подгрее с огнената течност. В микробуса се развихря разгорещен спор относно „за” и „против” чалгата.
Музикантите коментират темата за бакшишите и факта, че чалга творците печелят повече от останалите.
Пристигайки в клуба, Дичо безкрайно се отегчава от обстановката и музиката и даже не дочаква началото на звездното попфолк участие, тръгва си доволно почерпен.
На втория ден закъснява за репетиция с оркестъра. Под съпровода на тежката свирня на „Плюс-минус” певецът се упражнява да пее култовото чалга парче „Хепи Бърдей” и незабравимия попфолк евъргрийн „Радка-Пиратка”.
Чалга дебютът на Дичо трябва да се състои в новооткрита столична попфолк дискотека. Музикантите от оркестъра злъчно коментират своя нов колега. Те открито заявяват, че ако е част от тяхната група, няма да го търпят много и ще го изгонят.
В крайна сметка Дичо успешно се справя с предизвикателството да пее в ромски колектив така непоносимите за него чалга текстове.
На финала на епизода той споделя, че това преживяване за него е много вълнуващо, хората от оркестъра му допадат като темперамент, но не успяват да променят първоначалното му мнение за попфолка.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Броят на молбите за помощи при безработица в САЩ с най-голям спад от ноември
Сам Алтман: Напредъкът на китайските технологични компании е „забележителен“
Чуждите инвестиции в България се увеличиха с над 14% през 2025 г.
Спиранията на АЕЦ "Козлодуй" не водят до загуби, причината се оказа по-твърда стомана
Иво Зимбилев: Платформа на Cloud Office и Amazon Web Services ще предлага иновативни решения
САЩ и Иран са на ръба на войната
Емил Дечев: МВР ще положи всички усилия за свободни и прозрачни избори
Изграждат ВиК мрежа за 114,5 млн. евро в София и около столицата
Спасиха изчезналия в Стара планина турист, изнемощял е след 4 дни без храна
Българин влиза в затвор в САЩ за заобикаляне на санкциите срещу Русия
Борисов хвали ГЕРБ: Направихме много, вкарахме България в Еврозоната и Шенген
Задава ли се нов мегатрансфер в Левски? Топ новина за "сините"
Разкриха звездния трансфер на ЦСКА! "Червените" взимат играч за милиони
Нов удар! Звезда напусна ЦСКА 1948, ето какво написаха от клуба
7 точки пасив от Левски не е никакъв проблем за Лудогорец
ВИДЕО: Бодьо/Глимт – Интер
ВИДЕО: Брюж – Атлетико Мадрид
Дневен хороскоп за 20 февруари, петък
Прости домашни почистващи трикове, които наистина работят
Какво да не правите в годината на Огнения кон
10 поверия и обичаи за Сирни заговезни
Изберете таро карта и вижте какъв мъж ще влезе в живота ви през 2026
Паста с пиле, домати и сирене по италиански
Жури в нов състав ще присъжда награди „Варна“
Арестуваха младеж, правил секс с 12-годишна във Варна
Откриха обесен мъж в Рила
Арестуваха варненец, седнал зад волана на два вида дрога
Какви са политическите реакции след клетвата на 106-ия кабинет
От 60 до над 500: Сардиния спасява популацията на белоглави лешояди
Япония строи най-бързия влак в света: Ще стигне ли някога до Европа?
План по прихващане: Ще успеят ли да догонят междузвездната комета 3I/ATLAS
Еволюцията на пътуването – как технологиите и сигурността трансформираха ваканциите?
Откриха галактика, съставена на 99% от тъмна материя
Децата, родени в Космоса са обречени: Защо няма да могат да се върнат на Земята