На етикетите на Виагра, Сиалис и Левитра вече ще има предупреждение, че лечението с тези препарати може да предизвика внезапна загуба на слуха. Това решение е прието от Управлението по храните и лекарствата (FDA), съобщи АП.
Разследването на FDA за възможната връзка между загубата на слуха и приемането на препарати за еректилна дисфункция е започнало, след като в Journal of Laryntology and Otology се е появило описание на случай на внезапна загуба на слуха при мъж, който приема Виагра.
В крайна сметка специалистите от FDA са открили 29 аналогични случая. По техни данни внезапната загуба на слуха е настъпила при употребата на всички представители на класа препарати - инхибитори на фосфодиестераза-5.
Към този клас се отнасят препаратите за лечение на еректилна дисфункция Виагра, Сиалис и Левитра, както и Ревацио, който се използва при белодробна хипертензия.
Въпреки че причината за връзката между приемането на препаратите и загубата на слуха не е ясна, а броят на описаните случаи не е голям, FDA е решил да добави внезапната загуба на слуха към възможните странични ефекти при лечението с инхибитори ФДЕ-5.
Всички производители на посочените лекарства са се съгласили да включат тези промени в описанието на препаратите, посочва FDA.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Може и да не чувам, но го вдигам
На етикетите на Виагра, Сиалис и Левитра вече ще има предупреждение, че лечението с тези препарати може да предизвика внезапна загуба на слуха
19.10.2007 | 15:38 ч. Обновена: 27.05.2025 | 01:59 ч.
7

Новини
-
Днес обявяват резултатите от матурите
-
Съвременните технологии и шпионската дейност от старата школа предефинират войната
-
Гаджето ѝ заспа във влака... Тогава тя срещна съпруга си
-
Отрицателните швейцарски лихвени проценти изпращат предупреждение към Европа
-
Песков: Укрепването на рублата увеличава разходите за експортните индустрии
-
Изненада: Руската рубла е най-добре представящата се валута в света
-
Канабисът в бонбоните на Haribo не е попаднал в тях при производствения процес
-
Мицкоски: Споразумението с България е срамно, постави РСМ в подчинена роля
-
Навроцки: Като антикомунист смятам, че Русия е най-голямата заплаха за целия регион
-
Протестът против еврото приключи, готви се нов в четвъртък
-
Радев най-накрая коментира положителните конвергентни доклади: Тревога за хората
-
Протестът против еврото приключи, готви се нов в четвъртък
-
Най-голямата жертва на операция "Паяжина": Умът на Путин
-
Поддръжници на "Възраждане" пак бранят българския лев на протести в цялата страна
-
Путин не иска мир, а "пълно поражение" на Украйна
Здраве
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата