IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Безплатно отопление за 60 хил. къщи, ако построим завод за отпадъците

Кметът оцени като добри и сериозни подадените 39-те оферти за изграждане на инсталации за трайна преработка на отпадъците на столицата

Безплатно отопление за 60 хил. къщи, ако построим завод за отпадъците

Ако заводът за преработка на отпадъците на София бъде построен в близост до ТЕЦ, 50-60 хиляди апартамента ще бъдат отоплявани безплатно, обяви кметът на София Бойко Борисов пред журналисти.

Борисов оцени като добри и сериозни подадените 39-те оферти за изграждане на инсталации за трайна преработка на отпадъците на столицата и припомни основните критерии, по които ще бъдат оценявани предложенията: такса смет в София да не бъде повишавана, да бъдат екологично чисти, да използват съвременни технологии, отговарящи на европейските стандарти и общината да притежава контрола на завода.

Според градоначалника, криза с отпадъците в София в момента няма и няма да бъде допусната, но за целта въпросът трябва да бъде решен кардинално, за което освен завод е нужно и депо.

Аз лесно мога да си мълча и да си балирам, докато ми изтече мандатът, заяви лаконично кметът.

По думите му, аварийно депо е нужно за извънредни ситуации като евентуална повреда на балиращите машини. Освен в Суходол, няма друго подходящо място за разполагането на подобно депо, добави той.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
София
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата