Ливърпул пак победи, спря полета на "лебедите"

"Мърсисайдци" дишат във врата на Юнайтед след успех с 1:0
Обновена: 17 мар 2015 14:06 | 17 мар 2015 07:45, Красимир Ангелов
0

Ливърпул постигна много важна победа с 1:0 при визитата си на Суонзи в последния мач от 29-ия кръг на Висшата лига.

Срещата се игра на "Либерти Стейдиъм", а домакините имаха надмощие преди почивката. След нея обаче Ливърпул натисна здраво противника си и Хендерсън реализира попадения гол в 68-ата минута.

След този мач гостите имат в актива си 54 точки и са само на 2 точки от четвъртия в класирането Манчестър Юнайтед. Отборът заема 5-ата позиция, докато Суонзи е 9-и с 40 точки.

Освен успеха в Ливърпул имаше и още една добра новина, която е свързана със завръщането на Стивън Джерард, който бе контузен през последните няколко седмици.

Успехът е по-специален за Брендън Роджърс, тъй като той водеше "лебедите" преди да акостира на "Анфийлд".
Това е и пети пореден успех за Ливърпул в шампионата.