Белгия обърна на Дания и записа втора победа на Евро 2020

Страхотно първо полувреме за домакините, но то не стигна
Обновена: 17 юни 2021 21:47 | 17 юни 2021 21:15, Веселина Йорданова
13

Белгия обърна с 2:1 Дания в Копенхаген и записа втора победа в група "С" на Евро 2020. Така белгийците си осигуриха място на 1/8 финалите и зарадваха феновете си.

Домакините изиграха страховито първо полувреме, в което тотално надиграха гостите си и заслужено поведоха още в третата минута с гол на Юсуф Поулсен.

През втората част обаче белгийците сериозно се разиграха. В игра се появиха мегазвездите на "червените дяволи" - Кевин де Бройне и Еден Азар, което се оказа и решаващо.