Сигнал, оплакване, нередности – на помощ идва HelpBook

Изпратете сигнал към институциите с новата платформа
2 фев 2018 14:00, Боряна Павлова
6

Снимка: Helpbook.info

Паркирали коли на пешеходни пътеки и тесни тротоари, които пречат на движението на пешеходците.

С това се сблъскват всеки ден пешеходците, става ясно от сигнали в платформата HelpBook.

От сигналите става ясно, че автомобили паркират в нарушение на кръговото на пл. "Знаме на мира" и закриват пешеходните пътеки на бул. "Александър Пушкин".

"Проблемът засяга както пешеходците, така и шофьорите на преминаващите автомобили. Първите нямат видимост за приближаващ се автомобил, а вторите - за излизащ пешеходец на пешеходна пътека", пише в сигнала, изпратен до Столичната община.

По прилежащия тротоар на бул. "Александър Пушкин" също има проблем и той е отново за пешеходците. В един участък тротоарът е толкова стеснен, че е невъзможно пешеходец да върви по него, а за майка с количка е изключено. Дори и на приложените снимки от Google street view се вижда човек, на който се е наложило да слезе на пътното платно, за да заобиколи. Понеже това е предпоставка за инциденти, моля Столична община да предприеме разширяване на тротоара на посоченото място така, че да могат да се разминават двама човека/две детски колички", пише в сигнала.

На ход са институциите, които следва да реагират.

Ако и вие имате сигнал, който искате да подадете - можете да го направите в Helpbook.info. Не само ще подадете сигнал към институциите, а допълнителното медийно отразяване ще даде гласност на проблема.

Тъй като всеки ден се сблъскваме с проблеми по улиците, по пътищата, в институции и т.н. е нужно подаването на сигнали, за да бъдат решени проблемите ни да стане по-лесно и достъпно.  Твърде често обаче подаването на сигнали към отговорните е тромаво и трудно.

Тук на помощ идва HelpBook.info. Сайтът на Investor Media Group е платформа, на която граждани подават сигнали за нередности от всяко едно място в България. Така се осъществява възможност за публична комуникация с институциите и прозрачност при тяхното решение.

"Медиите търсят и приемат съдържание, генерирано от потребителите , за да разнообразяват продукцията си. Така също си изграждат имидж на обществени медии, даващи гласност на обществените проблеми, което създава доверие у хората", смята проджект мениджъра на платформата Иван Николов.

Всички изпратени сигнали и отговорите от институциите се публикуват в HelpBook.info, където могат да бъдат разгледани, споделени и подкрепени от останалите потребители на платформата.


6
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
6
0
 
2
 
! Отговори
призив преди 11 месеца
Вместо снимки, шило в меките части.
5
0
 
0
 
! Отговори
Ivo преди 11 месеца
Moje da pomolim obshtinata vmesto da prodava vsqko edno parcelch na investitori koito izgrajdat blokove edin do drug da izgradi edin obshtestven parking. Taka tezi koito rabotqt v raiona da ne parkirat po trotuarite a pak nie mesnite da ima kade da si ostavim kolite vecher.
4
0
 
14
 
! Отговори
Анонимен преди 11 месеца
Платформи за подаване на сигнали - много. Всички са добре направени и работят. Проблемът е, че НИЩО не се случва след подаването на сигнал. Ето например на https://call.sofia.bg/ - хиляди сигнали и отговори от сорта на "благодарим ви, ще го имаме в предвид..." и дотам.
3
2
 
1
 
! Отговори
Ivo преди 11 месеца
Da pogovorim i za taka narechenite "driftari" koito se vartqt v ploshtada "kragovo dvijenie" dokato decata igraqt v sredata. Ili pak za izcheznalite znaci za ednoposochno dvijenie v raiona. V nachaloto na 2017 po vsichki ulici bqha postaveni znaci za nachina na predvijvane na avtomobilite koito kam kraq na 2017 veche gi nqmashe.
2
1
 
0
 
! Отговори
Ivo преди 11 месеца
Zdraveite. Ot tova koeto e napisano ne razbiram, ploshtad "Zname na mira" e kragovo dvijenie ili ploshtad. Tai kato e kragovo dvijenie to sledva vseki koito e v nego da e s predimstvo a to ne e taka, i nqma nito edin znak za kragovo dvijenie. V takav sluchei kolite parkirani ot dqsno ne sa v naroshenie. Jivushtite v raiona znaqt che vecher tam e edinstvennoto mqsto kadeto mojesh da namerish kade da parkirash. Peshehodnite pateki sa napraveni bez "legnali policai" i tova vodi do visoki skorosti
1
2
 
1
 
! Отговори
ме преди 11 месеца
Защо е блокиран този сайт?