В ГЕРБ не е обсъджана темата за бъдещ председател на КПКОНПИ, обяви шефката на парламентарната група Даниела Дариткова във връзка с информацията, че Сотир Цацаров ще оглави КПКОНПИ.
"Не са обсъждани още кандидатури. Срокът не е изтекъл. Предстои. Тогава ще може да видите кои са предложените кандидати", каза още Дариткова.
По-рано днес и председателят на Комисията за борба с корупцията, конфликт на интереси и парламентарна етика Борис Ячев заяви, че няма официално постъпило нито едно предложение за шеф на КПКОНПИ.
"Прочетох за тази информация. Няма до този момент официално постъпило нито едно предложение от народен представител, от група народни представители или политическа партия в парламента за шеф на КПКОНПИ", каза Ячев.
На въпрос дали Сотир Цацаров би бил подходящ кандидат, Ячев обясни, че не може да обсъжда качества на кандидат, който не е предложен. Ячев обърна внимание, че не е участвал в преговори и не знае за такива за поста шеф на КПКОНПИ.
"ПГ на "Обединени патриоти" не е търсена за кандидатура на шеф на КПКОНПИ, нито за евентуална такава. Все пак срокът е другата сряда", допълни още Ячев.
Народният представител заяви, че в НФСБ не са обсъждали кандидатура. "Нормално е да бъде предложена от най-голямата политическа сила. Ако няма такива предложения, най-вероятно тогава ще коментираме в рамките на "Обединени патриоти". На този етап не сме обсъждали кандидатура и имена", допълни още Борис Ячев.
Той изтъкна, че кандидатът за председател на Антикорупционната комисия може да бъде предложен и само от отделни народни представители, не от цяла парламентарна група. На въпрос дали смята в лично качество, че Сотир Цацаров е подходящ за тази кандидатура, Ячев обясни, че той формално отговаря на условията.
"Ако утре постъпи номинация или ако днес след обяд, след един час постъпи номинация може да бъде обсъждан. Не е необходимо да има и такова междупарламентарно или политическо обсъждане, тъй като след като влезе по процедура има още 14-дневен срок, в който се проверяват документи", уточни още Ячев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Операция "Спасяването на Виктор Орбан": докъде е готов да стигне Тръмп?
Белият дом подкрепя идеята на НАСА за лунна база, но иска намаление на парите за наука
Глобалният пазар на произведения на изкуството се върна към растежа през 2025 г.
Борислав Михайлов даде реален шанс на вратарите да направят кариера в чужбина
Водните централи помогнаха на Турция да преодолее шока от скъпия газ
Fordham: По-близо сме до цена на петрола от 200 долара за барел
Засилени мерки по пътищата в Гърция преди великденските пътувания
Нов метод за бързо затопляне на Марс чрез изкуствени аерозоли
Късна емисия
Без допинг на Зимните олимпийски игри Милано-Кортина
"Локомотив" (Пловдив) с минимален успех над "Локомотив" (София)"
Рецепта от тефтера на баба: Класически козунак със стафиди
Спортът по телевизията днес, 4 април
Мачовете по телевизията днес, 4 април
Джъд Тръмп отнесе Робъртсън и стигна финала в Манчестър
Везенков и Олимпиакос превзеха върха в Евролигата
Още един сериозен претендент за промоция за Висшата лига
Крило на Фламенго хлътна по секси студентка + СНИМКИ
Празнуваме Лазаровден
Таро карта за 4 април, събота
Симона Халачева се присъединява към звездния актьорски състав на спектакъла на Театър „София“ – „Скрити лимонки“
Дневен хороскоп за 4 март, събота
Поверия за Цветница (Връбница)
Безплатни прожекции на детския филм „Случаят Тесла“
Камион блъсна и уби слязъл от возилото си шофьор на "Марица"
Полицията откри мъртъв 15-годишен ученик в Шумен
Откриха части от дрон във водите на Черно море
Американски военен самолет е свален над Иран
8 души са ухапани за седмица от кърлежи във Варна
Ясна групата на Спартак за мача в Пловдив
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век