Реал Мадрид тресна с 5:2 като гост Атлетик Билбао

Белите свалиха разликата с Барселона на 3 точки
15 мар 2009 08:37, Красимир Ангелов
5

Реал Мадрид отвърна по най-добрия възможен начин на удара, който получи през седмицата от Ливърпул, след като записа убедителна победа с 5:2 като гост над коравия отбор на Атлетико Билбао.

Аржен Робен откри резултата с прекрасен индивидуален гол, а след това защитникът Габриел Хайнце удвои с гол с глава. Точно Хайнце обаче си вкара злощастен автогол още в следващата атака и върна домакините в мача.

След гола обаче настана караница между двата отбора, при която Йесте си изпроси червен картон. Дори и с човек по-малко домакините изравниха точно преди почивката.

През второто полувреме обаче Реал се възползва от численото си превъзходство и с два прекрасни гола на Клаас Ян Хунтелаар си гарантира победата. Към края пък Игуаин оформи крайния резултат от дузпа.

Треньорът на Реал Хуанде Рамос не можеше да разчита на Канаваро, Гаго и Гути. Игуаин пък бе получил почивка. Така сред титулярите рядък шанс за изява бе получил немският защитник Кристоф Метцелдер.

5
4
0

1

qwerty преди 15 години
Stiga s taq negramo6tina, Arjen Roben nqma ж iv meto si. Po-skoro er-malak.(Izvinqvam se, 4e nqmam kirilica.)
3
0

1

преди 15 години
Между другото: Ливърпул задмина Ман Ю в класирането, въпреки че Ман Ю имат 2 мача по-малко
2
0

1

Истината е, че разликата между Барса и Реал Мадрид е 6 точки при 26 играни мача и от двата отбора. Проверете чрез Гугъл