Фантастичен Гришо: Победи Фелисиано в Синсинати

Българинът вероятно ще срещне на корта Хуан Мартин Дел Потро
16 авг 2017 19:56, Петя Славова
9

Григор Димитров стартира успешно участието си на силния "Мастърс" турнир в Синсинати, който е от сериите на ATP 1000.

Българинът надви неудобния за него Фелисиано Лопес след 7-6(5), 6-4 и така продължава в третия кръг на турнира.

Преди този мач нашето момче имаше два успеха, но и две загуби срещу испанеца. Днес обаче излезе краен победител и вече води в преките двубои с 3-2 победи, съобщава Gol.bg.

Първият сет мина без пробиви, макар че и двамата имаха шансове да се пробоят, и в крайна сметка се реши след тайбрек.

В тайбрека имаше само един минипробив и той бе на сметката на нашия Григор, който го направи при първото сервиране на Лопес, за да поведе с 2-0 при точките.

Във втория сет Гришо проби в третия гейм, а в деветия пропиля мачбол при сервис на противника.

Все пак си взе най-важното подаване в десетия гейм и си затвърди победата.

Следващият му противник вероятно ще е още по-неудобен - Хуан Мартин Дел Потро. Аржентинецът започна ударно турнира и изхвърли чеха Томаш Бердих след обрат, като в третия сет не му даде дори и гейм.

Ако победи американеца Мичел Крюгер, тогава той ще спри с Григор в третия кръг.

9
9
4

5

Анонимен преди 6 години
Браво за победата, но вяра нямам. Играта му я няма от февруари насам. Утре идва ХМДП и резултата е горе долу ясен- загуба и пак много тренировки и после голямото надъхване на ЮС оупън и там е много добре поставен в схемата, ама както всяка година в Ню Йорк- отпадане в края на първата седмица и така.. Той не че прави нещо лошо, човека си има красиви удари, на теория има всички оръжия за да бъде номер 1, но на практика- манталитет, сервис и "план Б" за мачовете, когато не вървят -няма и затова...
8
8

5

До 6 от 4Абсолютно - признавам и не се срамувам: не разбирам от тенис, не го следя, не съм му фен!Но пък правят впечетление "новините" свързани с гришото:"размаза безмилостно този или онзи", а на следващия кръг "отпадна неочаквано".И до като е бил-беше в топ 10, до колко (поне) полу-финала стигна?
7
7

8

Фантастичен Гришо би 34тия в света, който между другото е и 35 годишен. Браво Гришо!!
6
2

8

до 4 преди 6 години
Личи си, че не разбираш от тенис. Нашия Гришо обичайно прави нещо друго на пъреият кръг, защото е от най-силните тенисисти в света, а сега победи на втория кръг, което обикновено също го прави по същата причина.
5
1

14

Браво Гришо!Фелисиано Лопес направи силно завръщане след контузиите и очаквах, че може да победи сега нашия Гришо. Тенисист, който преди две години е бил 12-ти в света е всичко друго, но не и анонимник, както доста неумно се е изказал един тук.
4
7

6

Браво за гришото - премина първи кръг, следва втори кръг след което - прибиране у дума.Както обичайно се случва на последък де ....
3
3

14

Браво. Който си няма представа от тенис да не коментира моля.
2
18

9

Кой точно е победил, че ми е трудно са произнеса името.Ха-ха, няма що. Голяма победа. Срещу поредния анонимник.Що не попбеди Джокера, Надал или Федерер, както наскоро това стори 20-годишното русначе.