Банди от добре обучени жени с българско и румънско гражданство печелят по 20 000 британски лири на месец от обири по улици и магазини във Великобритания, пише британският "Сън".
Те действали на оживени улици и в големи търговски вериги или луксозни магазини. В помощ имали и специални екипи от хора, които да забаламосват набелязаните жертви.
Бандите, наброяващи до пет души, работели по четири седмици на ротационен принцип. Техни мишени били често пъти японски и арабски туристи. Една от бандите била заснета съвсем случайно в акция, когато тайландска туристка си направила селфи със селфи стик. Точно в този момент бандата й отмъкнала 400 лири.
"Сън" се е сдобил и със снимки от мобилни телефони на членове на една от бандите. На една от снимките се вижда голяма камара от банкноти от 20 лири, а на друга коледно дърво украсено с банкноти от 50 лири.
Частен детектив, работещ на Оксфорд стрийт, казва, че обществеността все още не си дава сметка за мащабите на проблема. Много от магазините, в които действат бандите, използват услугите на частни детективи и се обръщат към полицията, само като заловят крадец с хиляди лири у него, тъй като полицията и без това била претоварена от работа. Иначе детективите задържат крадлите, взимат им данните от личните карти, правят им снимка и им издават забрана за влизане в магазина, разказва детективът, цитиран от БТА.
Самите крадли си имали ранг, като начело стояла жена с прозвището Диана Експрес. Група от крадли, действащи винаги по пет, се наричала Спайс гърлс. Отделно прякорите на петте в групата били Страховитата, Бебчето, Дъртата, Красавицата и Закръглената.
Крадлите обикаляли из цялата страна, а когато натрупали достатъчно пари, се прибирали у дома в огромните си къщи, разказва детективът.
Твърди се, че жените са от районите на трите най-големи града в България и от района на Букурещ в Румъния. Те пътували с личните си карти, но някои от тях имали и британски шофьорски книжки. За първи път са започнали да идват през 2007 г., когато паднаха ограниченията за работа за българи и румънци, твърди „Сън“.
Ако крадлите са две, то става дума за румънки, но по-големи групи са общо взето българки, разказва детективът. Крадлите носели дизайнерски очила и скъпи чанти, но се познавали по маратонките, които из позволявали да се придвижват бързо. В магазините те набелязвали жертвите и ги следвали на улицата. Там някоя от тях разсейвала жертвата, като я молела да я ориентира по карта, защото уж се е загубила, или пък се навежда да си завърже точно пред нея обувките. През това време други взимали парите на жертвата.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Тримесечните продажби на Mercedes спадат заради проблемите в Китай
Samsung инвестира 4 млрд. долара в завод за чипове във Виетнам
Володимир Зеленски: Докато имаме пари и оръжия, ще отговаряме на руските удари
SOFIX с 0,35% седмичен ръст до 1 223 пункта
Изборите в Унгария може да сложат край на ерата на Орбан и да променят мястото ѝ в Европа
Българският стартъп за женско здраве Womeno се готви за борсов скок
"Левски" пак се откъсна с 9 точки пред "Лудогорец" след успех над 10 от "Арда"
Късна емисия
Късна емисия
"Олимпиакос" надви "Апоел" в София в тежка вечер за Везенков
Рецепта за агнешка чорба с леща
Мълния удари товарен самолет при излитане край Варна
Левски крачи към титлата, дръпна с 9 точки на Лудогорец
Напрегнат Везенков в София, но Олимпиакос подчини Апоел
В Реал Мадрид се готвят за бой над Байерн
Илиан Илиев каза как успя да спре Лудогорец
Левски – Арда 1:0
Хьогмо мрънка и се оправдава. Още вярва, че Лудогорец ще е шампион
Дневен хороскоп за 10 април, петък
Италиански козунак със стафиди
Великденска салата с пъдпъдъчи яйца
Обичаите на Велики петък
„Стоичков – Имало едно време в България“ е официалното заглавие на филма за Христо Стоичков
5 забрани на Разпети петък
Илиан Илиев: Футболистите показаха желание да променим нещо
Тръмп: Оптимист съм за мирно споразумение с Иран
Светкавица удари самолет край Варна
Етно-джаз концертът „Посока" на Калина Андреева гостува във Варна
Как да запазите младежкия вид на кожата около очите
Черно море спря серията на Лудогорец и се доближи на точка от петото място
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди
Откриха гигантски „океан“ до черна дупка, трилиони пъти по-голям от земните
Китайски учени пробиха най-дълбокия лед в Антарктида: Откриха древно езеро
Удари по Луната: Екипажът на „Орион“ видя нещо уникално
Мисия „Артемида II“: 7 любопитни факта за екипажа, полета и пътуването около Луната