БългарияСтраната

Строителни шефове обвинени за смъртта на работник

17.02.2010 16:00
6
57-годишен служител почина на обект на 13 февруари
Строителни шефове обвинени за смъртта на работник

Снимка: БГНЕС

Строителна фирма носи пряка вина за смъртта на 57-годишен свой работник, сочи извършената проверка на Инспекцията по труда в Пловдив.

Става въпрос за тежък инцидент, при който 57-годишен работник падна от петия етаж на новострояща се сграда на 13 февруари.

Час след инцидента Х. И. почина в болницата.

Мъжът е извършвал махане на кофраж, загубил равновесие и паднал.

След проведеното разследване Инспекцията по труда констатира, че строителната фирма, чийто работник е бил мъжът, носи пряка вина за смъртта му.

Според специалистите фирмата не е взела мерки за обезопасяването на служителите си. Именно това е причината за фаталния край на мъжа, съобщи за Dnes.bg директорът на инспекцията Атанас Чернаев.

В институцията до момента са подадени над 40 сигнала за трудови злополуки, но в тях няма смъртни случаи.

Обикновено преобладават счупени горни и долни крайници, които носят временна неработоспособност, поясни Чернаев.


Коментари (6)

Напиши коментар | Скриване на коментарите
0
 
1
 
Отговори
6
добавен от: носи   преди 1 година
това е падналата плоча на обекта в Бояна,на обекта на Весела Лечева,тоест хотела и,на 24.06,2009 г.
0
 
6
 
Отговори
5
добавен от: ЗЛОБЕН   преди 1 година
БИЗНЕСМЕНИТЕ ДА КУПУВАТ НА РАБОТНИЦИТЕ СЕЙФТИ ОБУРУДВАНЕ-КАСКИ, КОЛАНИ ОЧИЛА И ДР. ТРЯБВА ДА РАБОТИМ КАТО БЕЛИТЕ ДЪРЖАВИ , ИНАЧЕ НЯМА ОПРАВИЯ.
3
 
4
 
Отговори
4
добавен от: люляк   преди 1 година
Боико няма ли да проверите и ка4еството на строежите за тия гладни 20 години що боклуци се построиха с ниско ка4ество секи пестеше я от бетон я от арматура .... ще удари едно 5та степен си4ко ново строителство ще изшпопада и стотици хиляди ще загинат не го вземате под внимание а земетресения и тук има !
0
 
8
 
Отговори
3
добавен от: maistor   преди 1 година
na obektite e anarnhiya i bezporyadak.
0
 
8
 
Отговори
2
добавен от: наблюдател   преди 1 година
жалко за човека, колкото вина има фирмата толкова вина има и държавата. с тази пенсионна реформа, да се пенсионират хората по на 100 години. може ли да се сравнява 25 годишен мъж и 57 годишен мъж да се катерят по скелето
0
 
5
 
Отговори
1
добавен от: Анонимен   преди 1 година
защо не пишете коя е фирмата ? не е само тази фирма , в която не се спазват никакви норми и закони .