Индустрията на ишлеме, чийто ярък представител е шивашката промишленост, не носи сериозни печалби за България, тъй като собствениците на тези малки и големи предприятия са чужденци, изнасящи своята печалба зад граница.
Като включим многото балкано-вносни бизнесмени от Албания, Сърбия, Гърция, Русия и Турция, чиято важна задача е реализират данъчни облекчения в милата ни родина, се оказва, че бизнесът на България е срамним с хазарта на България.
Оказва се, че каквото роди земята в България, е нейната чиста печалба. Правителството обаче се стреми да унищожи всячески опитите на родните производители на храни да останат и развият на пазара - множеството прекупвачи.
Оказва се, че чуждестранните инвеститори се ползват с евтина работна ръка и всякакви облекчения. Могат дори да не плащат на работниците и дори не са ефективни уязвими от българските закони. Примерите за това в новините и пресата са прекомерно достатъчни по брой и размери.
И вместо българските производители на храни да реализират цялата своя продукция, те са оложени с прекомерни разходи и данъци, а продукцията им често остава непродадена и загниваща по дворове, тържища и камиони на алчни прекупвачи.
Следователно единствената разумна политика за това българските стоки да се продават приоритетно е производителите да имат право да продават продукцията си без да отчитат данъци. Така българските хранителни стоки ще бъдат конкурентно способни на вътрешния пазар и няма да бъдат измествани по цени и качество от конкурентните им артикули на съседни балкански страни.
Така нито един български гражданин не би изпитал глад и България сама ще се справи с просещите по улиците хора, настанявайки ги в непорутени и необитаеми соц сгради и изхранвайки населението си с евтини хранителни стоки. Така политиката на българското правителство няма да търпи критиката на ЕС И ЦРУ на САЩ, че България е най-бедната членка на съюза и не е в състояние да се справи с глада и безработицата.
Нещо повече - в случай, че липсва политическа воля, то българските продукти, произведени в България, могат да се ползват с данъчни намаления и облекчения. Това ще съживи малкия и средния бизнес и значително ще намали ръста на безработицата.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Британският пазар на труда показва признаци на стабилизиране преди заседанието на АЦБ
Apple планира да вдигне цените на продуктите си заради скъпите чипове
Петролът поевтинява след подписването на споразумението между САЩ и Иран*
Украйна систематично "превръща Крим в остров", отново гори рафинерията в Москва*
Президентите на САЩ и Иран подписаха споразумението за прекратяване на войната
В навечерието на 250-ата годишнина: Според много американци САЩ няма да оцелеят още 250 години
3 часа от София до Пловдив: Кошмар за шофьорите заради ремонтите на АМ "Тракия" (ВИДЕО)
ЦСКА приема "Дери Сити" на "Васил Левски" в Лига Европа
В "България сутрин" на 19 юни от 9:30: Какво се случва и докъде стигна проектът за Национална болница?
Катастрофа затруднява движението в района на тунел "Железница"
Прогноза за времето до края на юни: жеги до 34° тези дни и проливни валежи след 22-ри
Олимпиакос пробва Лудогорец с повече пари за Станич
Световен шампион спъва ЦСКА за Сенси!
Левски готви трансферна бомба с голямо име
Трансферен удар! ЦСКА привлича шампион на Аржентина
Левски трябва да извърши чудеса от героизъм, за да отпадне от Борац
Трима подсилиха ЦСКА
5 съвета на Петър Дънов за здрав черен дроб
7 рецепти с пресни билки за Еньовден
Как да носим поли през цялата година
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите билети за PAW PatrolTM Live! “The Great Pirate Adventure”
Бабините филийки с яйце и сирене – рецепта от детството
Шведска торта за лятното слънцестоене – Midsommartårta
Варна приема турнир по адаптирано плуване за деца с увреждания
Шанде смени Спартак (Варна) с Олимпия (Любляна)
Петролът поевтиня с над 3% след споразумението за отваряне на Ормузкия проток
РЗИ: Качеството на морската вода във Варна е отлично
Райони във Варна и региона остават без вода днес
Тъжна вест! Футболен треньор си отиде на 58 години
2026 г. може да се окаже най-лошата в историята: Предлагат да „затъмним“ Слънцето, за да оцелеем
Мисията BepiColombo навлиза във финалната си фаза по пътя към Меркурий
Китай ще изстреля първия си сателит за наблюдение на космически отпадъци
Извънземните вероятно съществуват: 3 причини, за да не ни посещават
Луната скрива Венера днес: Къде ще видят явлението на живо
Мисията на сондата MAVEN на НАСА приключи след 11 години