BGONAIR Live

Раздават защитни облекла на инспекторите, проверяващи дивите птици

Защитните комплекти са за еднократна употреба

Раздават защитни облекла на инспекторите, проверяващи дивите птици

Министерството на околната среда и водите /МОСВ/ осигури защитни облекла за инспекторите от регионалните инспекции по околната среда и водите, които осъществяват контрола върху дивите мигриращи птици и наблюдават за умрели птици, обявиха от пресцентъра на министерството.

Защитните комплекти са за еднократна употреба. Най-много облекла са получили инспекциите в Бургас, Варна, Русе, Стара Загора и Ямбол, защото са в най застрашените райони на страната за евентуално проникване на вируса на птичия грип, уточняват от МОСВ.

Защитните облекла са осигурени в изпълнение на заповедта на министъра на околната среда и водите Джевдет Чакъров от 13 януари да се засили контролът на РИОСВ в цялата страна върху дивите мигриращи птици.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Здраве
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата