Шалке изхвърли Твенте след хеттрик на Хунтелаар

"Кралско-сините" надвиха отбора на Ники Михайлов с 4:1 на "Фелтинс Арена"
Обновена: 16 мар 2012 09:20 | 16 мар 2012 09:20, Красимир Ангелов
3
Футболистите на Шалке 04 празнуват след поредния гол във вратата на Ники Михайлов. Снимка: Reuters

Шалке 04 успя да се класира за 1/4-финалите на Лига Европа, след като тимът постигна разгромна победа с 4:1 над холандския Твенте в срещата-реванш между двата тима, която се игра на "Фелтинс Арена".

"Кралско-сините" тотално разбиха своя опонент, въпреки че в един момент се оказаха губещи в резултата и напълно заслужено стигнаха до успеха в срещата.

По този начин немците продължават напред в турнира след общ резултат от двата мача 4:2.

Българският национален страж Николай Михайлов от своя страна пази цял мач за тима от Еншеде, но така и не успя да помогне на своя отбор.

Попадението за гостите бе дело на Вилем Янсен, който се разписа в 14-ата минута. За "Кралско-сините" хеттрик пък реализира Клаас Ян Хунтелаар, който вкара головете си съответно в 29-ата, 57-ата и 81-ата минути. Другото попадение за домакините бе дело на Джърмейн Джоунс, който вкара в 71-ата минута.