Боряна Калейн с 4 медала на финалите в Москва

Българката взе злато на бухалки с отлично съчетание
Обновена: 21 фев 2021 19:13 | 21 фев 2021 17:02, Веселина Йорданова
15

Боряна Калейн се представи изключително силно и спечели златен, сребърен и два бронзови медала на финалите на отделните уреди на турнира Гран При по художествена гимнастика в руската столица Москва.

Българката взе златото на бухалки, след като изигра отлично съчетанието си и получи оценка от 27.650 точки. След нея останаха сестрите Арина и Дина Аверина от Русия съответно с 27.200 и 26.800 точки.

На лента Калейн също беше без грешка и беше оценена с 23.400 точки, което й донесе среброто.

Титлата спечели Дина Аверина с 24.750 точки, а трета е Екатерина Веденеева (Словения) с 22.050 точки.

Българската гимнастичка завоюва бронзовите медали на финалите на обръч и на топка. На обръч тя получи оценка 26.000 точки, а на топка 27.100 точки на фона на фантастичния си танц на "Вечеряй, Радо".

На обръч победителка стана рускинята Арина Аверина с 27.350 точки, а втора остана сестра й Дина Аверина с 26.700 точки.

На топка първа е Дина Аверина с 28.900 точки, следвана от Арина Аверина с 28.350 точки.

Това е първото официално състезание за годината по художествена гимнастика в олимпийската 2021-а.
Общо равносметката на България от турнира е 12 медала - 1 златен, 4 сребърни и 7 бронзови.

Вчера ансамбълът на България за девойки спечели три сребърни отличия в многобоя и на финалите на 5 топки и на 5 ленти, Ева Брезалиева взе бронз в многобоя и на финалите на топка и бухалки, а Стиляна Николова е трета на обръч и на лента на съпътстващия международен турнир за жени. (БТА)