IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

София ще има агенция по трафика

Сред дейностите, с които ще се занимава бъдещата агенция, са наблюдение и контрол на превозните средства, управление на зоните с ограничено движение, на паркирането и спирането

София ще има агенция по трафика

Столичният общински съвет реши да бъде създадена агенция по трафика в София, като до 15 февруари кметът на София трябва да внесе проекта за създаването й и проект на стратегия за управление на мобилността на територията на Столичната община.

Агенцията и стратегията ще бъдат създадени след анализ на работна група, в която участват представители на общинските комисии по транспорт, по устройство на територията и жилищна политика, и по обществен ред и сигурност, както и представители на общината и на Столичната компания за градски транспорт.

Сред дейностите, с които ще се занимава бъдещата агенция, са наблюдение и контрол на превозните средства, управление на зоните с ограничено движение, на паркирането и спирането, въвеждане и управление на гъвкав обществен транспорт, контрол и управление на надземно оборудване за изписване на непрекъснато обновяващи се сведения за водачите, като например местата със задръствания или смущаващи движението метеорологични условия.

Заместник-кметът Велизар Стоилов уточни пред журналисти, че Столичната община ще подготви до есента на 2007 г. проект за изграждане на система за видеонаблюдение на основните кръстовища и на система за централизирано регулиране на светофарите.

С тези проекти общината ще кандидатства за финансиране по европейските структурни фондове. Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
София
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата