Повод за декларацията е поредният разрешен от Столична община гей парад на 18 юни тази година. Това е 15-ото поред издание на пошлото шествие, което общинарите позволяват, казва Карлос Контрера. Зад документа застават и останалите съветници на ВМРО в Столична община – Владимир Митов, Михаил Петров и Димитър Антов.
"Това ли ще завещаем ние на децата си? Ще запазим ли културния и цивилизационен код на българския народ, или ще се претопим в блатото на новото модерно, което отрича граници, нации, езици? Новото „модерно“, което в своя агресивен розов либерализъм иска да заличи всичко старо, включително моралния и етичен кодекс на българина", питат представителите на ВМРО.
"И стига с тази мантра, че става дума за нечии права. Всеки сам избира какво да прави или да не прави в спалнята си и никой не се интересува какво става там. Става дума за налагане на нов ред, на ново мислене. Да си го кажем открито – този прайд се случва и продуцира от НПО-та с неясно чуждо, външно финансиране с активното съучастие на няколко посолства", категорични са те.
В обръщението към Фандъкова и СОС съветниците на ВМРО наблягат на това, че се допускат извращения, които умело се използват за промиване на мозъка на подрастващите и дават за пример поредната „безобидна“ книжка, разпространявана безплатно преди прайда - с провокативното име „Юлиан е русалка“. Да не пропуснем и друг доста притеснителен елемент от гей парада тази година, а именно, че на него ще има и специална детска сцена.
"Само ще вметна, че от повече от 2 г. правите всичко възможно Програмата за подпомагане на родителите на новородени деца в София да не се приеме – защото нямало пари. Но пък да се дават подир парадиращите със сексуалната и менталната си ориентация може, все пак са по-важни от това да се раждат български деца във времена на демографска криза", възмущава се Контрера.
От ВМРО уточняват, че за да се обезпечи мероприятието, ще е необходимо командироването на десетки полицаи от цялата страна, както и че провеждането му ще струва хиляди левове на българския данъкоплатец.

Кой иска да вземе марката Bangaranga?
Кадър на деня за 19 май
S&P отчете трета поредна сесия на спад на фона на скока в доходността на облигациите
Учените отхвърлят най-мрачния климатичен сценарий
Каква е формулата за компании за милиарди?
Учен: AI суверенитетът в администрацията има различни слоеве
Вариант 8 се падна на матурата по БЕЛ: Над 53 000 ученици се явяват на изпита
Поверия и забрани за празника на 20 май: Православната църква почита Свети Талалей
Времето днес, 20 май: Облаци и превалявания с температури до 26 градуса
Бивш ас на Левски вече е при Мъри в Турция
Българин обра овациите в Сърбия
Европа видя силата на "сините": Левски изхвърли шампионите на Казахстан и Израел
Пълна промяна: Разкриха плана на Жозе Моуриньо за Реал Мадрид
Локомотив Пловдив – ЦСКА
Фрайбург – Астън Вила
Нумерологична прогноза за 20 май
10 празнични десерта за 21 май
Пухкави минипалачинки с извара
5 ястия за Спасовден
Дневен хороскоп за 20 май, сряда
Марс преминава в Телец: от 19 май до 28 юни 6 зодии ще има за какво да са доволни
Виц на деня - 20 май
Ето къде няма да има ток днес във Варна
Във Варна е обявен жълт код за валежи
Как думата "бангаранга" навлезе в българския език
Делото „Мъск срещу Алтман“ доказа, че изкуственият интелект е в грешните ръце
Ситуацията за Путин в Украйна е критична, но не и до степен да го откаже
Трагичен инцидент в Starbase преди изстрелването на Starship V3
В Япония отвори врати първата в света лаборатория, управлявана изцяло от роботи
Извънземните вероятно са много по-развити от хората, твърди астрофизик
Европа разработва космически самолет за многократна употреба
Откриха следи от изчезнал океан в Централна Азия
Изследовател: САЩ са открили четири вида извънземни от катастрофирали НЛО