Министърът на младежта и спорта Красен Кралев участва в официалното откриване на боксовата зала на Детелин Далаклиев в Плевен. Кралев, световният шампион от Милано 2009 и президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински прерязаха лентата на модерното съоръжение.
Боксовият клуб на Далаклиев ще работи с подрастващи, като основната цел на спортист номер едно на България за 2009 г. е да изгради състезатели за националните отбори на страната в различните възрастови групи.
Новата зала е с площ от 250 кв. м, а в нея ще могат да се подготвят едновременно до 30 боксьори. Оборудвана е с професионални уреди, като тяхното закупуване беше финансирано от ММС с 83 958 лв.
“Министерството на младежта и спорта помогна с каквото беше необходимо за оборудването на залата. Разбира се, когато световен шампион открива такъв спортен обект, това е празник не само за града, в който се прави, но и за целия български спорт. Уважението и обичта към Детелин са огромни. Огромни са и очакванията от това, което той ще направи с неговия клуб. Надявам се колкото се може повече плевенски деца да последват неговия пример, да поемат от неговото мъжество, от неговия кураж, от неговото трудолюбие, за да постигнат мечтите си. Детелин е едни от най-ярките примери, които можем да имаме за младото поколение. Дано повече деца влязат в тази зала и опитат от магията на бокса. Това ще ги изгради като истински личности със силни характери и достойни българи. Пожелавам на Детелин успех в новото поприще и му благодаря, че се захвана с тази трудна дейност - изграждането на спортен клуб и възпитаването на нашите деца”, заяви Красен Кралев при откриването на залата.
Детелин Далаклиев благодари на спортния министър за помощта от страна на ММС при реализирането на проекта му в Плевен. Далаклиев изказа благодарност на партньорите си Йордан Червенков и Борис Борисов, които предоставиха сградата за изграждането на комплекса.
На събитието присъстваха още олимпийският шампион по бокс и бивш треньор на Далаклиев Петър Лесов, световната и европейска шампионка по бокс за жени Станимира Петрова и бронзовата олимпийска медалистка по борба Елица Янкова.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Димитър Радев: Фискалната политика трябва да остане дисциплинирана
България е изпратила четвъртото искане за плащане по Плана за възстановяване и устойчивост
Защо американският лек суров петрол се търгува по-скъпо от сорта Брент?
LNG танкер и френски контейнеровоз успяха да преминат през Ормузкия проток
Oxfam: Най-богатите хора в света може да укриват от данъци 3,55 трлн. долара
Потопът в Бачково: Откъснат квартал, кал и дървета по улиците
"Галъп": Пет формации влизат в новия парламент
Внимание, скиори: Екстремна лавинна опасност в планините
Пуснаха 40-метрово виенско колело в София – най-високото в България (СНИМКИ)
Хари Кейн се контузи, ще играе ли срещу Реал Мадрид?
Черно море остана без национал
Барселона с нова крачка към Бастони
Тити Папазов със силни думи за Любо Пенев, но намекна и за нещо неприятно
Добра новина за Ливърпул
Задава се звезден трансфер във футбола
Д-р Сергей Иванов: Накисвайте зеленчуците 15-20 минути с оцет или сода
Световна премиера на новия филм на Коста Каракашян „Те“ на Cinedans Festival в Амстердам
Лазарски питки със сусам
Панели за баня – новият хит в интериора
Поверия за ангелската дата 4/4
Дерайлиралият влак стои близо 6 часа в калта
Осъдиха във Варна чужденка за палеж и унищожаване на чуждо имущество
България изпрати искане за плащане на 900 млн. евро по ПВУ
Хороскоп за 4 април 2026
Студенти от Варна ще участват в състезание по наказателноправни науки
48-годишен мъж от Варненско бе осъден за палеж на чужд имот
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век
Телескопът „Джемини-юг“ потвърди връзката между състава на екзопланетите и техните звезди
SpaceX направи първата крачка към борсата с конфиденциална заявка за IPO
Хората говорят все по-малко, установиха психолози
Voyager и Icarus Robotics ще тестват свободно летящ робот на МКС
Два редки метеорита за девет дни: Какво показват данните за болидите през 2026 г.