"Гражданите" изхвърлиха тима на Моуриньо за купата
Обновена: 15 фев 2014 21:39 | 15 фев 2014 21:11,
0
Самир Насри направи триумфално завръщане след контузия за Манчестър Сити. Снимка: Ройтерс

Манчестър Сити победи Челси с 2:0 и го изхвърли от купата на Англия в мач от осминафиналите на турнира, игран на стадион "Етихад".

Така "Гражданите" си отмъстиха за загубата с 0:1 за първенството, която допуснаха преди три седмици отново на този стадион.

Мачът нямаше нищо общо с онази среща. Челси бе неузнаваемо слаб и безидеен в атака, халфовата линия на гостите не можа да наложи контрол, подобен на предния път, а Еден Азар не направи нищо смислено.

Сити също не блестеше особено, но успя да открие резултата в 16-та минута чрез Стеван Йоветич. В средата на второто полувреме домакините сложиха точка на спора с гол на влезлия като резерва Самир Насри, който обаче бе от засада.

С това французинът направи перфектно завръщане в игра след повече от месец отсъствие заради контузия.