IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

В кадър: Журналисти с протестно пиене на кафе пред bTV

Организатор на протеста в подкрепа на Мария Цънцарова е АЕЖ

Асоциацията на европейските журналисти – България организира тази сутрин протестно пиене на кафе пред bTV. 

Акцията е във връзка с решението на bTV да стартира процес по прекратяване на взаимоотношенията си с журналиста и водещ Мария Цънцарова, след сериозното напрежение, което се появи между двете страни в последните дни.

Сред пиещите кафе бяха редица знакови журналисти у нас и колеги на Цънцарова – Камен Алипиев, Константин Вълков, Иво Инджев, Генка Шикерова, Миролюба Бенатова, Ани Цолова и други.

В позицията си от АЕЖ посочва, че протестът е професионален, а не политически, като цели защита на свободата на словото и правото на журналистите да задават критични въпроси, без да бъдат санкционирани.

Преди ден от bTV излязоха с официална позиция, в която обявиха решението си да прекратят работата си с Мария Цънцарова и посочиха, че водещата многократно си е позволира в ефир да изразява политическите си предпочитания, което е недопустимо и не отговаря на нито един журналистически стандарт. Освен това тя е излязла с остра позиция, че е „свалена от ефир“, още преди да са завършили преговорите й с телевизия за бъдеща нейна позиция.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Фото
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата