IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Проучват връзката между аутизма и ваксините

Родители твърдят, че преди поставянето ваксините децата им са били здрави и с нормално развитие

Проучват връзката между аутизма и ваксините

Напоследък започнаха да се обсъждат изследванията за връзката между тройната ваксина ММR (Тримовакс – “морбили, паротит, рубеола”), чийто стабилизатор е тимеросал (thimerosal) – 49,6%, и връзката му с аутизма. При проведените изследвания, в кръвта на повечето деца аутисти се наблюдава високо съдържание на токсичното вещество метил живак.

Това отровно вещество, съдържащо се в тимеросала, от своя страна афектира дейността на мозъчното развитие.
 
Наличието на тежки метали и токсини в организмите на децата би могло да е една от причините за възникването на аутизма. Тежкият метал достига по кръвен път до всички органи и системи, увреждайки или потискайки мозъчните неврони.

В някои случаи, поради ниската информираност, родителите прибягват до драстични лечения с антибиотици и психотропни медикаменти с надеждата, че те ще помогнат на децата им. Практически от приема на всичките тези медикаменти проблемът се задълбочава.

Теорията за връзката между ваксината и аутистичното поведение се поддържа и от непрекъснатите съобщения на родителите, че преди поставянето на една или повече ваксини децата им са били здрави и с нормално психомоторно развитие за възрастта си.

След това са започнали да се появяват симптоми на хронична имунна и неврологична дисфункция, повторяемо и неконтролируемо поведение, докато децата им са потънали в изолирания свят на аутизма.

 В по-голямата си част случаите, в които след ваксиниране се развиват неврологични симптоми, са на алергични деца (особено към мляко), на деца с автоимунни заболявания (астма) или на деца, ваксинирани, докато са боледували от вирусни или бактериални инфекции.

Често в семействата им се срещат случаи на неврологични заболявания.

 През 1999 г. в две свои разработки Ф. Язбак изследвал възможността майките да предават на бебетата си антитела срещу рубеола, чрез плацентата или чрез майчината кърма. Когато бебетата били ваксинирани с ММR
(Тримовакс), някои от тях развивали автоимунна реакция с вече съществуващия в кръвта на бебето рубеолен антиген. Това довело до аутистично поведение.

Ф. Язбак изследвал 240 майки на аутистични деца, ваксинирани с рубеолна (ММR) ваксина. Той описва случаи на майки, реваксинирани с посочените ваксини в по-късна възраст – преди, по време или след бременността, чиито деца са станали аутисти след (ММR) ваксинация. Много от тези майки са кърмили децата си.

Вижте още
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Здраве
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата