Премиерът Румен Радев заяви преди началото на МС, че пенсии няма да се намаляват, няма да купуваме ракети F-16 за млрд. , а за майчинството изобщо не е ставало въпрос.
"От изминалата седмица научихме, че ще купуваме ракети за F-16 за 1 млрд., че ще режем майчинството и ще намаляваме пенсиите. Нищо от това не е вярно. Предишната редовна власт наистина е направила заявка за ракети за 1 млрд., но преди да си тръгне източи хазната. Така че ракети няма да купуваме. За майчинството изобщо не е ставало въпрос, така че това изобщо не е тема.
Пенсии няма да се намаляват, напротив пенсиите ще бъдат увеличени до пълният размер на швейцарското правило. Нито 1 евро, нито един цент няма да бъдат отнети от българския пенсионер, а политици, които докараха пенсионерите и хиляди работници до социална катастрофа днес са обзети от амнезия и влизат в ролята на морални стожери", коментира Радев.
Премиреът заяви, че след заседанието вицепремиерът Донев ще запознае журналистите с нерадостната реалност във финансите, която "се дължи на години безхаберие, некомпетентност, популизъм и грабеж".
Той съобщи също, че от следващата седмица министрите ще започнат да изнасят информация за безстопанственост, за разхищения, скандални обществени поръчки, безобразни харчове и безсрамни заплати в бордове и държавни дружества и то на загуба.
"Както обещахме - започнахме затягане на течове и спиране на харчове, които захранват олигархията", каза Радев.
Преди малко приключи Съветът за сигурност към МС, на който министърът на икономиката внесе предложение за смяна на особения управител на "Лукойл" и предстои днес да вземем решение на МС, съобщи Радев.
Премиерът каза, че възобновяват работата по Плана за справедлив преход.
"Планът е зарязан от години и днес започваме работа с кметовете на Стара Загора, Перник, Раднево, Кюстендил, Гълъбово и Бобов дол. Ще направим всичко възможно така че тези сериозни средства, предвидени по плана, да стигнат до хората и да дадат нови възможности на тези региони", заяви Радев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Представители на ББР участваха в българо-китайски бизнес форум
ОИСР понижи прогнозата си за растежа на България заради инфлацията и скъпата енергия
Износът на Novo Nordisk помага на датската икономика да изпревари Европа
Приложението ChatGPT достигна 1 млрд. активни потребители за рекордно време
Константин Проданов обеща разкрития на злоупотреби за стотици милиони
Кога услугите на телемедицината ще се реимбурсират
Жените по майчинство не са "вредители" за икономиката, но се сблъскват с куп проблеми
Иранска атака с дронове затвори международното летище в Кувейт
Първан Симеонов: България е "на червено", предупредиха ни за цените - от 20 лв. става 20 евро
Рязък скок в броя на мъртвите делфини край Балчик: 15 случая за 3 дни
Двегодишно дете изчезна в село Александрово
Провал! 20-годишна перла отряза Лудогорец
Левски хвърли стръв към още една перла, струваща 7-цифрена сума
Нов сензационен трансфер! ЦСКА взима звезда на ЦСКА 1948
КАС потвърди наказанието на Мексиканската футболна федерация
Кюстендилеца поема контрола над ключов казус за новата „Армия“
Разкритие! Ясно е кой ще е треньор на Меси в Интер
Лунна диета за юни 2026
Когато детето вече не споделя: психолог Маргарита Белоконска за пътя обратно към близостта
„Променена“ от Бейли Хана
6 рецепти за неустоими десерти с череши
Нумерологична прогноза за 3 юни
4 редки знака за депресия
Превозвачите готвят национален протест на 15 юни
Радев: Нито нито един цент няма да бъде отнет от българския пенсионер
Областният управител на Варна ще посети Медовец, заради щетите от водната стихия
Част от варненски местности остават без вода днес
Спипаха двама почерпени шофьори във Варненско
Научна фантастика в действие: Хакери крадат пръстови отпечатъци от селфита в нета?
Параолимпиец, загубил крака си при инцидент, се готви за полет в космоса
3 причини да изключите уредите от електрическата мрежа след употреба
Крие ли Сфинксът изгубена цивилизация: Нов поглед към древната история
Тайната на дълголетието? Учени свързват здравия тимус с по-нисък риск от рак
7-сантиметрови мравки някога са бродили по Земята